کود نانو پسته

نانو:

کود نانو پسته:یک نانومتریک میلیاردم متر است،یعنی حدوداچهار برابر قطر یک اتم.

یک جسم نانومتری با اندازه حدود ده نانومتر ،هزار برابر کوچک تر از قطر یک موی انسان است.

حال چرا این مقایس طول این اندازه مهم است؟

همان طور که می دانید خواص موجی شکل (مکانیک کوانتومی)الکترون های داخل ماده

و اثر متقابل اتم ها با یکدیگر از جابه جایی مواد در مقیاس نانومتر اثر می پذیرند.

با تولید ساختارهایی در مقیاس نانومتر،امکان کنترل خواص ذاتی مواد از جمله

دمای ذوب ،خواص مغناطیسی،ظرفیت بارو حتی تغییر رنگ مواد در ترکیب شیمیایی به وجود می آید.

فناوری نانو:

در فناوری نانو( کود نانو پسته)اولین اثر کاهش اندازه ی ذرات،افزایش سطح است.نسبت افزایش سطح به حجم نانوی ذرات باعث می شودکه اتم های واقع در سطح ،اثر بسیار بیشتری نسبت به اتم های درون حجم ذرات بر خواص فیزیکی ذرات داشته باشند.این ویژگی ،واکنش پذیری نانو ذرات را بهشدت افزایش می دهد علاوه بر این ،افزایش نسبت سطح به حجم و تغییرات در هندسه و ساختار الکترونیکی تاثیر شدیدی روی فعل و انفعالات شیمیایی می گذارد.

کود نانو پسته

افزایش جذب فسفر وحفظ رطوبت خاک با تولید کود ترکیبی نانو

خرید اینترنتی وآنلاین پسته و مغز پسته :

پسته آجیلی، خرید آنلاین پسته ارزان رفسنجان، خرید اینترنتی پسته رفسنجان، خرید آنلاین مغز پسته رفسنجان، خرید اینترنتی مغز سبز پسته رفسنجان، خرید آنلاین پسته صادراتی، خرید اینترنتی پسته لوکس، خرید آنلاین مغز پسته، برا ی خرید آنلاین .اینترنتی به سایت پسته دات کام مراجعه کنید.

 

کودهای تولیدی:

در نانو کودهای تولیدی ،نانومتری روی ذرات کاملا مشهود است.این اثر توسط مراکز معتبر علمی مورد بررسی و تایید قرار گرفته است.یعنی ایجاد یک افزایش سطح قابل توجه در فضای کوچک ،شبیه این است که سطح یک زمین فوتبال را در حجم بسیار فشرده قرار داده باشیم که برخی از تاثیرات آن شامل افزایش جذب و سرعت واکنش بالا می باشد .امروزه با توجه به اهمیت استفاده از ریز مغذی ها در رسیدن به حداکثر بهره وری از نظر کمیت تولید و کیفیت محصولات کشاورزی و ارزان تر بودن آن ،ضروری است که با ایجاد تحول و به کارگیری فناوری های نوین به خصوص استفاده از نانو تکنولوژی ،گامی موثر برای توسعه کشاورزی برداشت.

فقرغذایی خاک:

فقر غذایی خاک های موجود کشور و شرایط آهکی وPHبالا وشوری آب های سدی در رسیدن به توسعه ی پایدار و امنیت غذایی و سلامت جامعه است.از این رو نیاز است با فرهنگ سازی و ترویج استفاده از روش ها و کودهای جدید(کود نانو پسته) و جایگزین کردن آنها با مصرف بی رویه ی کودهای شیمیایی که موجب فرسایش خاک و آلودگی سطحی و زیر سطحی می شود،مقابله کرد که خود قدم موثری در شکوفایی بخش کشاورزی است .

خرید آنلاین پسته ارزان رفسنجان، خرید آنلاین مغز پسته رفسنجان، خرید آنلاین پسته صادراتی، خرید آنلاین پسته لوکس،

خرید آنلاین مغز سبز پسته،برای خرید از وب سایت پسته دات کام به قسمت فروشگاه مراجعه کنید

مطالب مرتبط

خسارت آبدزک به پسته

آبدزدک آفت پسته : خسارت آبدزک به پسته: آبدزدک زمستان را بصورت حشره کامل و یا سنین پورگی در داخل خاک به سر می برد. در اواسط بهار شروع به فعالیت می کند. در طول بهار و تابستان حشرات نر و ماده در زیر خاک جفتگیری می کنند. ماده ها با ایجاد دالان های عمیق، […]

سرما

سرمازدگی باغات پسته

سرمازدگی در باغات پسته

سرمازدگی در باغات پسته و خسارت سرمازدگی دیررس بهاره

در مناطقی که سرمای بهاره در اکثر سالها موجب از بین رفتن یا صدمه زدن به محصول درختان میوه میشود،

باغداران به طریق مختلف برای کم کردن اثر سرما یا جلوگیری از خسارت وارده تلاش میکنند.

این مسئله بخصوص در مناطق کشت درختان میوه زود گل مانند بادام و زردآلو  از اهمیت خاصی برخوردار است.

بطوری که در اکثر سالها میلیون ها تومان خسارت به باغداران این مناطق وارد میشود.

به قدری این مسئله مهم است که بروز یا عدیم بروز سرما در قیمت بین المللی

این قبیل محصولات بخصوص بادام و زرد آلو اثر میگذارد

در سال 1376 ،50 درصد از محصول پسته در اثر سرما از بین رفت.

شیرینی زنو دالست (پسته)

شیرینی زنو دالست (پسته)

برای تهیه شیرینی زنو دالست (پسته) ابتدا نشاسته ذرت در مقداری شیر حل می کنیم و بعد به کل شیر اضافش می می کنیم ،روی حرارت ملایم قرار داده و هم می زنیم تا به غلظت مناسب برسه ((یک چیزی شبیه فرنی بشه البته یک کم غلیظ تر ))در اینجا دو قاشق گلاب آن اضافه می کنیم  وزیرشو خاموش می کنیم سپس خامه را اضافه و هم می زنیم ،آنقدر هم می زنیم تا مخلوط کاملا یک دستی شود .برای اضافه کردن خامه از روش بن ماری استفاده کنید بهتر است چون هنگام اضافه کردن خامه سردبه مواد داغ ممکنه گلوله گلوله بشه و باز کردنش سخت باشه 

تنظیم کننده رشد گیاه (پسته):

تنظیم کننده گیاه (پسته)

هورمون هاباآنزیم هاوتیامین هاوDNAدراین خاصیت مشترکندکه باغلظت بسیارکم یاناچیزباعث ایجاداثرات فیزیولوژیکی عمیق میشوند.اصولا واژه ی هورمون باید به ترکیباتی محدود شود که به طور طبیعی در درون موجود زنده ساخته می شود؛لذادرتعریف هورمون گیاهی می توان گفت مواد آلی است که مواد غذایی نبوده و توسط گیاهان تولید می شود ودر غلظت های کم فرآیند فیزیولوژیکی را تنظیم می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *