مغز پسته و عوامل موثر بر پوکی وخندانی

مغز پسته

پسته میو ه ای است شامل یک هسته (مغز پسته ) پوشیده در یک غشاءسخت واستخوانی

به نام پوست درونی ویک پوسته نرم گوشتی به نام پوست بیرونی،قسمت خوراکی آن همان

مغز است،ولی بعضی از بانوان خلاق و خوش ذوق رفسنجانی از پوست بیرونی استفاده ی

بهینه کرده ومربای خوشمزه ای تهیه می نمایند.

برای خرید خلا مغز پسته اینجا کلیک کنید

عوامل موثر درخندان شدن

پسته پس از ترکیدن وباز شدن پوست درونی قابل خوردن است ،ابتدا پوسته استخوانی پسته سفت وسخت می شود . ازاوایل مرداد قسمت نوک میوه شروع به شکافتن می کند ودر شهریور به تکامل می رسد ،یعنی خندان می شود خندان شدن پسته ،با قدرت رشد ونمو مغز وارقام آن ارتباط مستقیم دارد .بعضی کارهای زراعی مانند آبیاری دقیق در ماه های تیر ومردادو حداقل ده روز قبل از برداشت،این امر دروزن پسته تاثیر به سزایی دارد ،همچنین هرس زمستانه ومحلول پاشی “بور”نیز درخندان شدن تاثیر قابل توجهی دارند.

باید درنظر داشته باشیم که افزایش تعداددانه های خندان ،باعث آلودگی پسته ها به آفلاتوکسین ((زهرآبه ای است که قارچ آسپرزیلوس آن را ترشح می کند) ) نشود. بارآوری زیاد درخت می تواند یکی از عوامل غیر خندان بودن پسته باشد.

برای خرید آنلاین مغز پسته اینجا راکلیک کنید .

 

مغز پسته

 

عوامل موثر در پوک شدن

عارضه ی سال آوری ((عارضه ای است که درآن میزان باردهی درختان پسته در یک سال زیاد ودر سال بعدی کم می شود و به اصطلاح باغداران رفسنجانی یک سال پر بار و یک سال کم بار هستند وعلت این پدیده این است که در همان سال پرباری ،تعدادزیادی از جوانه های گل که باید محصول سال بعدی رابسازد، ریزش می کنند.)) در تولید پسته های پوک بسیار تاثیر دارد.

در صد پسته ی پوک معمولا در سال های کم بار بالاتر از سال های پر بار است.

پوک شدن در دو مرحله از طول دوره ی رشد مغز پسته عارض می شود:

1-زمان بارورشدن

2-زمان پرشدن مغز پسته

اولین مرحله از نظر زمانی وقتی است که در خت پس از تلقیح بار می بندد،به این معنی که لوله ی گرده ی گل در اثر تلقیح ناقص فاقد قدرت باروری جنین وتکمیل رشد مغز میوه می شود، در نتیجه مغز پسته در میان پوسته ی میانی به اصطلاح “نمی بندد”و همچنان پوک یا خالی می ماند.

یکی از عوامل عمده ی این عارضه که در اواخرفروردین به بیشترین حد خود می رسد کمبود عنصر “بور”است ،

زیرا این عنصر در تکمیل رشد لوله ی گرده ی گل نقش اساسی دارد.

بررسی های تکمیلی از راه تجزیه ی برگ پسته در مرداد ماه نشان داده اند که چنانچه مقدار این عنصر در برگ ،کمتر از 12ppm(وزن خشک) باشد ،بی شک درصد مغز پسته ی پوک افزایش می یابد .تشکیل میوه های پوک در زمان نمو مغز نیز به وقوع می پیوندد. دراین حالت ،جنین های تلقیح شده قادر به رشد و نمو و پر کردن میوه نمی شود واین امر سبب تولید میوه های پوک می گردد.

غزلی زیبا از حافظ

ای پسته تو خنده زده بر حدیث قند            مشتاقم از برای خدایک شکر بخند

برای خرید آنلاین مغز پسته سبز ،خرید آنلاین پسته ،خرید آنلاین پسته ارزان ،خرید آنلاین پسته رفسنجان بر روی دکمه پاور کلیک کنید.

کلید پاور

 

مطالب مرتبط

تاثیر کود جلبک دریایی بر درختان پسته

تاثیر کود جلبک دریایی بر درختان پسته

تاثیر کود جلبک دریایی بر درختان پسته : در اینجا قصد داریم به تاثیر کود جلبک دریایی بر درختان پسته، فواید و زمان آن بپردازیم. کود جلبک دریایی از مواد ارگانیک به وجود می‌آید و طیف گسترده ای از مواد غذایی با ارزش را برای مراحل مختلف رشد گیاهان در اختیار آنها قرار می دهد. […]

آبیاری زیرسطحی درختان پسته

آبیاری زیرسطحی درختان پسته سیستم آبیاری زیرسطحی درختان پسته در واقع همان سیستم قطره ای سطحی تکامل یافته است که در آن بسیاری از مشکلات نظیر تبخیر، گرفتگی منافذ، آسیب پذیری لوله ها و مزاحمت لوله ها برای ادوات کشاورزی حل شده است. که امروزه به دلیل کمبود منابع آبی مناسب در مناطق پسته کاری،استفاده […]

کاربرد کائولین بر درختان پسته

کاربرد کائولین بر درختان پسته

کاربرد کائولین بر درختان پسته کائولین ماده ای دور کننده است که اغلب این ماده را به عنوان پوشش دهنده مصرف می کنند. در اینجا می خواهیم به کاربرد کائولین بر درختان پسته بپردازیم. کائولین (سیلیکات آلومینیوم) پوشش سفید و یکنواختی را بر روی گیاهان ایجاد می کند، که موجب کاهش چشمگیر خسارت حشرات، آفتاب […]

کنترل گموز پسته

کنترل گموز پسته

کنترل گموز پسته: در اینجا به روش های کنترل گموز پسته می پردازیم که یکی ازمهمترین بیماری درختان پسته می باشد، که ممکن است براثر سهل انگاری و بی اطلاعی کشاورزان خسارات جبران ناپذیری ایجاد کند. علائم بیماری: تغییررنگ،فساد در پوست و قسمتی از چوب ناحیه ی طوقه ی ظاهر،غالبا با ترشح قطره های صمغ […]

6 دیدگاه در “مغز پسته و عوامل موثر بر پوکی وخندانی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *