نگهداری پسته ارگانیک و صنعتی

نگهداری پسته به دو روش 1- روش ارگانیک  2- روش صنعتی :

نگهداری پسته به دو روش صورت میگیرد ، 1-نگهداری پسته ارگانیک(به روش ارگانیک  2-نگهداری پسته صنعتی(به روش صنعتی)

وقتی پسته رادر یک جای سرد مثل سردخانه در دمای 2 تا 8درجه  بدون استفاده از مواد شیمیایی،نگهدارندها،قرصها(فسفیدآمونیوم)نگهداری شود به این روش نگهداری ارگانیک می گویند .که این روش شامل هزینه هایی بخاطر استفاده از سردخانه، یخچال،می باشد.

در این روش پسته را میتوان به مدت یکسال بدون تغییر رنگ وکیفیت ومزه نگهداری کرد که این روش برای نگهداری پسته خشک می باشد .

نکته :

افزایش درجه حرارت محل نگهداری پسته خشک باعث افزایش رشد وفعالیت حشرات روی پسته ها می شود از طرفی گرمای زیادتولید قارچها را افزایش می دهد.

رطوبت ودما هردو روی نگهداری پسته خشک تاثیر معکوس دارد،آفات وحشرات از موجودات زنده هستند، وبرای زندگی نیاز به گرما ورطوبت دارند .

افلاتوکسین یکی از سموم خطرناک است،اگر دمای محیط بالاتر از20درجه باشد ورطوبت بالای 75درجه باشد،این سم خطرناک تولید می شود .

توصیه می شود: نگهداری پسته ارگانیک یعنی به روش ارگانیک صورت گیرد.

نگهداری پسته ارگانیک

نگهداری پسته به روش صنعتی :

دراین روش پسته ها را درانبار در دمای محیط معمولی نگهداری میکنندکه ممکنه مورد حمله موشها و حشرات قرار گیرد و برای جلوگیری از آفت زدگی و دیگر خساراتی که ممکنه به پسته وارد شود از مواد شیمیایی ،نگهدارنده ها وقرص ها (فسفید آمونیوم)استفاده میکنند در برخی موارد هم از گاز دی اکسید کربن درداخل بسته بندی ها استفاده میکنند که به این روش نگهداری صنعتی می گویند .

نگهداری پسته ارگانیک

آجیل های رنگ شده بخصوص پسته :

آجیل های رنگ شده برای دستگاه گوارش حساسیت زاه هستند.

رنگ و اسانسی که به آجیل‌ها اضافه می‌شود علاوه بر اینکه برای دستگاه گوارش مضر است می‌تواند سرطان‌زا باشد.

آجیل های رنگ شده سرطان زا هستند:

روش نگهداری ما بصورت بسته بندی شده در سردخانه به دور از رطوبت وگرما میباشد.

یعنی نگهداری پسته ارگانیک (به روش ارگانیک) میباشد.

نگهداری پسته ارگانیک

خرید آنلاین واینترنتی پسته ومغز پسته :

برای خرید آنلاین پسته ارزان،خرید اینترنتی پسته ارزان،خرید آنلاین پسته،خرید عمده پسته

خرید آنلاین مغز پسته،خرید اینترنتی مغز سبز پسته،خرید آنلاین مغز پسته رفسنجان

خرید آنلاین پسته لوکس،خرید آنلاین پسته صادراتی به فروشگاه اینترنتی پسته دات کام مراجعه کنید.

نگهداری پسته ارگانیک

مطالب مرتبط

پتاسیم-پسته

پتاسیم-پسته

پتاسیم : پتاسیم-پسته:پتاسیم برخلاف ازت وفسفر که بخش هایی از ساختمان مولکولی بسیاری از ترکیبات آلی در گیاهان را تشکیل می دهند. نمی توانند وارد ترکیبات مهم و تشکیل دهنده ی سلول مانند پروتئین،کلروفیل وکربوهیدرات شود. پتاسیم تقریبا در تمامی فرآیندهای متابولیسمی گیاه نقش دارد. پتاسیم به صورت یون،باصرف انرژی از خاک جذب شده و […]

خاک -پسته

خاک -پسته

انواع خاک برحسب بافت وساختمان : خاک -پسته:بافت خاک عبارت است از ابعادذرات تشکیل دهنده ی خاک بدون در نظر گرفتن جنس مواد تشکیل دهنده ی آن . به طول کلی دونوع بافت وجود دارد: بافت ریز (سنگین) بافت درشت (سبک) ساختمان خاک: نحوه ی قرار گیری یا به هم پیوستن ذرات تشکیل دهنده ی […]

جذب پتاسیم در پسته

جذب پتاسیم در پسته

پتاسیم وا دانستنی هایی در مورد آن: جذب پتاسیم در پسته:جذب پتاسیم در پسته در اردیبهشت نسبتا پایین تر است. ومیزان جذب پتاسیم در خاک در پایین ترین سطح خود قرار دارد. میزان پتاسیم در بهار زیریک در صدبرآورد شده است . این غلظت در طی رشدوتوسعه ی میوه به صورت شگفت انگیزی افزایش می […]

کلاغ هادرباغ پسته

از کلاغ ها در باغ های بزرگ چگونه استفاده کنیم : کلاغ هادرباغ پسته : کلاغ هاگرچه سیاهندوآوازخوشی ندارندولی آنقدرباوفایندکه درروزهای سرد زمستان شما را درباغ تنها نمی گذارند. کلاغ ها در جفت گیری بسیار با حجب و حیا هستند. کلاغ ها بسیار سحرخیزند.این سحرخیزی آنها شما را هم وادار به سحرخیزی میکندوشمارابه باغ می […]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *