بیماری های فیزیولوژیک پسته

بیماری های فیزیولوژیک پسته

شوری :

از بیماری های فیزیولوژیک پسته می توان به شوری خاک اشاره کرد.

اساسی ترین فاکتور مدیریت آب شور در باغ های پسته استفاده از شکل vاست به نحوی که بیشترین ارتفاع آب در کنار تنه ی درخت باشد.

چنانچه شوری آب آبیاری از 10دسی زیمنس باشد،نگرانی آلودگی درختان به قارچ فیتوفتر (بیماری گموز) وجود ندارد.

آب را باید کاملا به نزدیک تنه ی درخت هدایت نمود وبیشترین ارتفاع آب کنار تنه ی درخت باشد.

با تجمع بیشترین مقدار آب کنار تنه ی درخت ،شوری به پایین و طرفین هدایت شده و در نتیجه کمترین میزان شوری در محل ریشه ی درخت قرار خواهد گرفت .در مناطق پسته کاری عامل محدود کننده ،همواره آب است و کشاورزان از آبی که دارنددر کشت های بهاره نیز استفاده می کنند.پس هرگز نمی توان به یک کشاورز توصیه نمود آب بیشتری به درخت بدهد.چنین آبی اصلا وجود ندارد.پس آب باید به نحوی مدیریت شود که مورد استفاده ی بهینه قرار گیرد.یکی از راه های کاهش شوری خاک ،آبیاری سنگین زمستانه است.

آیا می دانید که :

  • درختانی که در مردادماه با آب شور آبیاری شوندبه پوکی مغز محصول دچار می شوند .
  • سولفات آمونیوم نسبتادر آب محلول بوده و باعث کاهش pHآب و خاک می گردد.

خرید اینترنتی پسته ،خرید اینترنتی مغز پسته :

خرید اینترنتی پسته، خرید اینترنتی پسته ارزان، خرید اینترنتی پسته رفسنجان، خرید اینترنتی پسته لوکس،

خرید اینترنتی مغز پسته رفسنجان، خرید اینترنتی مغز سبز پسته، خرید آنلاین پودر پسته،پسته آجیلی

برای خرید اینترنتی پسته از فروشگاه اینترنتی پسته دات کام وبرای خرید اینترنتی مغز پسته

به قسمت مغز پسته مراجعه کنید .

علائم شوری درختان پسته :

شاخص ترین علامت شوری در گیاه پسته ((بیماری های فیزیولوژیک پسته))خشک شدن حاشیه برگ است .

به این صورت که برگ از حاشیه شروع به خشک نموده وبه تدریج پیشروی کرده و می تواند تا رگبرگ اصلی برسد.

(شکل این شوری موجی است مثل خشک شدن چای در نعلبکی )رنگ این شوری قهوه ای کم رنگ خاکی است.

چنانچه شدت شوری زیاد باشد ،برگ ازنوک شروع به سوختن می کند ،همین امر باعث زرد شدن تدریجی میوه و سرانجام سیاه شدم نوک میوه می شود.

این اتفاق اگر قبل از خردادرخ دهدموجب پوکی میوه واگر بعد از آن روی دهد موجب نیم مغز شدن میوه می شود.

چنانچه شوک شوری زیاد باشدمثل ریختن زیاد کود شیمیایی ازته یا هر کود پر محلول دیگری کنار درخت و یا استفاده موردی ازآب با شوری فوق العاده زیاد موجب می شود که رگبر گ ها ودم خوشه ها سایه کرده و درخت خشک شود .

در مجموع دلیل خشک شدن درختان پسته در ابتدای فصل،هنگام تورم جوانه  ها و یا همان روزهای اولیه بعد از سبز شدن درخت معمولاشوری است.سنگ های نمک خالص تامین کننده بخش مهمی از عناصر غذایی مورد نیاز گیاه می باشندنه سنگ نمک های معمولی که در بعضی مواقع باعث خشکی درخت نیز می گردند.

بیماری های فیزیولوژیک پسته

راه کار مبارزه با شوری :

گچ کاربردهای بسیارزیادی در مناطق پسته کاری به خصوص در خاک های شور وقلیایی دارد.

در سال 1387در بعضی از مناطق رفسنجان ،درختان آن بخش از باغ هایی که از آب شور استفاده می کردند،خشک می شد.با مشورت صاحب نظران مقدار زیادی از آب وگچ کشاورزی در این مناطق استفاده شد و بسیار مفید بود و از خشک شدن درختان در نزدیک ترین زمان پیشگیری شد.

گچ باعث کاهش شوری خاک(( بیماری های فیزیولوژیک پسته))می شود.

یعنی گچ می تواند شوری خاک را برای گیاه به حدود نصف کاهش دهد.

از  اسید هم برای رفع شوری استفاده می شود  که هم مقرون به صرفه است وهم کارایی بالاتری دارید.

در خاک های شور فقط باید از کود سولفات آمونیوم دو نوبت در سال استفاده کرد.

  • نوبت اول حدود اسفند ماه،همراه با اولین آب و قبل از سبز شدن درختان
  • نوبت دوم شهریور ماه همراه با آخرین آب قبل از برداشت محصول

در حد فاصل این دو نوبت یعنی از فروردین تا مرداد نباید از کود ازته استفاده شود حتی اگر کمبود ازته نمایان شود چون خسارت بالا رفتن فشار اسمزی محیط اطراف ریشه،بیشتر از کمبود ازته است.استفاده از کودهای اوره و نیترات آمونیوم در خاک های شور توصیه نمی شود.

اقدامات اضطراری شوری :

چنانچه درختی در اثر شوری در حال خشک شدن باشد،فورا خاک پای درخت را به فاصله 50-80سانتی متر تشتک ایجاد می شود .سپس آب به داخل آن و کنار تنه ی درخت هدایت شود و در بین دو نوبت آبیاری 1 تا 3 نوبت با تانکر آبیاری شود.در صورت امکان آب شیرین استفاده شود و از دادن هر گونه کود خودداری شود.این اقدام در قطعاتی از باغ های منطقه پسته خیز رفسنجان که آب شور داشتند و چند درخت که دچار تجمع نمک در ریشه شده بودند،انجام شدونتیجه بسیار مطلوبی به دست آمد،به طوری که از خشک شدن درختان با بیش از 25 سال سن جلوگیری شد.

 

 

 

 

 

 

.

 

 

مطالب مرتبط

گزپسته ای

دوستان عزیز و همراهان همیشگی پسته دات کام در اینجا میخواهیم طرز تهیه گزپسته ای را به شما آموزش دهیم.جالب است بدانید که شیرینی  گزپسته ای استرس و اضطراب را دور می کند و خاصیت فوق العاده ای در زیبایی پوست و کم خونی دارد.البته باید توجه داشت که مصرف بیش از اندازه این شیرینی […]

پارافه پسته ای

دوستان نازنین و همراهان همیشگی پسته دات کام در اینجا قراره طرز تهیه دسر پارافه پسته ای را آموزش دهیم که نیاز به پخت ندارد و بعد از قرار دادن چندساعته درفریزر،آماده می شود.این دسر را می توانید در طعم های مختلف درست کنید و در روزهای گرم سال ازآن لذت ببرید. مواد لازم برای […]

معجون چهارمغزپسته

همراهان عزیز پسته دات کام در اینجا قصد داریم طرز تهیه معجون چهارمغزپسته را برای شما توضیح دهیم که یک ترکیب بسیار مقوی با طعمی عالی و خوشمزه میباشد. مواد لازم برای تهیه معجون: گردو 25 گرم مغز پسته خام 25 گرم مغز بادام خام25 گرم مغز فندق خام 10 گرم مغز بادام هندی خام […]

پنکیک پسته ای

پنکیک پسته ای یک صبحانه ی مقوی وخوشمزه است که بدلیل وجودشیر سرشار ازکلسیم و پروتیین است وبرخلاف تصور برخی که فکر میکنند درست کردن پنکیک بسیار زمان بر و دشوار است باید گفت با داشتن مواد اولیه به راحتی میتوان آن را درست کرد. مواد لازم برای تهیه ی پنکیک پسته ای : شیر: […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *