پتاسیم-پسته

پتاسیم-پسته

پتاسیم :

پتاسیم-پسته:پتاسیم برخلاف ازت وفسفر که بخش هایی از ساختمان مولکولی بسیاری از ترکیبات آلی در گیاهان را تشکیل می دهند.

نمی توانند وارد ترکیبات مهم و تشکیل دهنده ی سلول مانند پروتئین،کلروفیل وکربوهیدرات شود.

پتاسیم تقریبا در تمامی فرآیندهای متابولیسمی گیاه نقش دارد.

پتاسیم به صورت یون،باصرف انرژی از خاک جذب شده و وظایف برقراری پتانسیل اسمزی ،فعال کردن آنزیم های تثبیت PH،

سنتز پروتئین ،حرکات روزانه ای انبساط سلولی فتوسنتز و تعادل آنیونی را در گیاه به عهده دارد.

نقش پتاسیم:

قسمت عظیم پتاسیم موجود در گیاه به صورت ترکیبات معدنی در سیتوپلاسم و واکوئل مشاهاه شده و بر عکس فسفر وازت در ترکیبات سلولی شرکت ندارد و نقش عمده ی آن در فعل و انفعالات گیاهی است.نشاسته وقند گیاه را افزایش داده و بدین ترتیب از عمل یخ زدگی و سرماخوردگی داخل سلول های گیاهی تا حدود زیادی می کاهد.به همین دلیل ،می گویند پتاسیم مقاومت گیاهان به سرما را افزایش می دهد،در حالی که اگر پتاسیم در سلول درختی 3درصد باشد چهار روز در مقابل خشکی مقاومت می کند،و اگر این رقم به 1/3درصدبرسد،مقاومت به هفت روز افزایش می یابد.بنابراین ،پتاسیم در افزایش مقاومت گیاهی در مقابل خشکی هم موثر است.پتاسیم با تجمع در روزنه ها باعث منفی تر شدن فشار اسمزی و جذب آب می گردد. این عنصر به عنوان فعال کننده ی تعدادی از آنزیم های گیاهی عمل می کند.

واکنش های متابولیسمی:

ایوانز و سرجر (1996)لیستی از 46آنزیم شناخته شده را که پتاسیم ،به عنوان فعال کننده ی آنها نقش دارد،تهیه نموده اند.این آنزیم ها در واکنش های متابولیسمی مربوط به کربو هیدرات ها،اسیدهای نوکلوئیک،نوکلئوتیدها،اسیدهای آمینه وسنتزپروتئین واسید فولیک به عنوان کاتالیزورعمل می نمایند.پتاسیم باعث افزایش وزن و اندازه ی میوه می شود ودر متابولیسم ازت و سنتز پروتئین ها نقش دارد وبیش از 60آنزیم را فعال می کند .کار روزانه ها و رابطه ی آبی گیاه را تنظیم می کند،در سوخت رسانی کربوهیدرات و عمل فتوسنتز نقش دارد وفعالیت های عناصر گوناگون راتنظیم و کنترل می کند.

پتاسیم-پسته

برای خرید آنلاین پسته وخرید آنلاین مغز پسته :

خنثی سازی اسیدهای آلی:

پتاسیم-پسته:

خنثی سازی اسیدهای آلی را که از نظر فیزیولوژیکی دارای اهمیت فراوانی هستند برعهده دارد.تاثیر شدت نور را متعادل کرده،غلظت کلروفیل و عمل کربن گیری را افزایش می دهد.طول عمر گل های شاخه بریده و خاصیت انبارداری را افزایش می دهد.پتاسیم بازدهی و راندمان آب آبیاری و کودهای ازته را افزایش می دهدو در کنترل بیماری گموز نقش اساسی دارد.در یکی از مناطق پسته خیز رفسنجان پتاسیم نانو را از 25خرداد ماه به فاصله ی 20روز ،در دو مرحله محلول پاشی کردند،این عمل در مغز بستن پسته و خندانی و افزایش وزن میوه اثر مثبتی داشت.

پتاسیم-پسته

مطالب مرتبط

پودینگ پسته

پودینگ پسته

دسر پودینگ پسته از دسرهایی است که برای مجالس خاص شما بهترین گزینه است.

این دسر کاملا طبیعی است و بدون هیچ گونه مواد مصنوعی و رنگ خوراکی میباشد و با رنگ و طعم طبیعی پسته اماده میشود.

کودهای دامی

کودهای دامی

دستورالعمل پوساندن کودهای دامی(گاوی و گوسفندی)

شرایط محل و چگونگی قرار دادن پشته های کود دامی برای پوساندن کود(تولید کمپوست)

محل مورد نظر باید دارای شیب 2تا4 درصد به سمت استخر(مکان جمع آوری زه آب)باشد.
خاک منطقه مورد نظر باید متراکم (کوبیده شده ویا از جنس بتون)و غیر قابل نفوذ باشد وروی سطح خاک باید با لایه ای از سنگریزه با قطر کم پوشانده شود.
ایجادخاکریز در اطراف پشته ها در کنترل زه آبورودی و خروجی موثر است.
روش قرار دادن مواد اولیه به صورت پشته هایی با ارتفاع 1/2تا 1/8 مترو عرض3تا4متر است.
طول پشته ها بستگی به فضای موجود دارد
پشته ها به صورت منظم توسط زیرورو میشوند.
اندازه گیری دمای توده کمپوست باید به صورت روزانه انجام شود.
پس از یک تا دو روز از شروع فرایند دمای توده باید بیشتر از 48 درجه سانتیگراد باشد و به مدت چندین هفته در این دما باقی بماند.پس از این نرحله دما به 40 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

قاووت گل گاو زبان

قاووت گل گاو زبان

قاووت گل گاو زبان یک شیرینی و معجون دارویی است .این قاووت دارای طبیعت گرم می باشد و از بارزترین خواص آن آرامبخش و نشاط آور بودن آن است .گل گاو زبان سرشار از آنتی اکسیدان ،ویتامینهای B، ویتامین C ،منیزیم ،کلسیم ،آهن و پتاسیم میباشد. به دلیل داشتن منیزیم از سرطان پیشگیری میکند. مواد […]

قاووت ساده

قاووت ساده  قهوه ای رنگ است که از بو دادن مخلوط چند بذر گیاهی و گیاهان دارویی به همراه شکر آسیاب و پودر کرده به دست می آید .قاووت ساده معجونی مقوی است. طبیعت قاووت گرم و آرام‌بخش است و بیشتر از آن به عنوان یک میان‌وعده  پر انرژی استفاده می‌شود. مواد تشکیل دهنده قاووت […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *