سوسک ریشه پسته

سوسک ریشه پسته :

سوسک ریشه پسته:

اگر بدون هیچ دلیل ظاهری درختان باغ در حال زوال و خشکی هستند وروی شاخ وبرگ ها علائمی از آفت یا بیماری دیده نمی شود ،به احتمال زیاد علت آن را باید در ریشه های درخت پیدا کرد.که احتمال زیاد وجود سوسک ریشه ،پسته در ریشه درختان است.در این موقعیت باید خاک اطراف درخت را از یک سمت کنارزده،دقت شود آیاپوست تنه ی درخت در قسمتی که زیر خاک قرارمی گیردسست وتیره رنگ شده است یاخیر،اگر پوست این قسمت وقسمت هایی پایین تر به راحتی کنده شده ویا ازآن شیره ی قهوه ای رنگی خارج شده درخت به گموزمبتلاست؛در غیر اینصورتباید از ریشه های آن نمونه برداری کرده وبه آزمایشگاه بررسی آفت برده شود تا معین شود خسارت لارو سوسک ریشه در آن وجود داردیاخیر.

آلودگی درختان به لاروهای این سوسک باعث ضغف روزافزون نهایتامرگ درختان میشود.

روش کنترل:

بهتر است که بارسیدگی بیشتر ومداوم،درختان باغ را شاداب وقوی نگه داشت.اقداماتی مثل شخم خاک اطراف درختان،کوددهی دست کم هردوسال یکبارو نیز هرس هرساله باعث رونق درختان شده وآفاتی از این قبیل(سوسک ریشه پسته)که جزءآفات ثانویه محسوب می شوندنمی توانند آسیبی به درختان شاداب بزنند.اگر درخت به دلیلی مبتلابه این آفت شود می توان از روش زیربرای کنترل آفت استفاده کرد:

مخلوط 6 در هزار آندوسولفان در آب به دور طوقه پاشیده شود.زمان این سم پاشی بهار است.

طوقه:«جایی که تنه ی درخت در خاک قرارمی گیرد»

سوسک ریشه پسته

خرید آنلاین پسته ، خرید اینترنتی پسته :

خرید اینترنتی پسته ارزان، خرید اینترنتی پسته رفسنجان، خرید اینترنتی پسته لوکس، خرید اینترنتی مغز پسته رفسنجان، خرید اینترنتی

مغز سبز پسته برای خرید از وب سایت پسته دات کام  خرید اینترنتی پسته به قسمت فروشگاه و برای خرید اینترنتی مغز پسته به قسمت مغز پسته مراجعه کنید.

آیا می دانیدکه:

بهترین زمان مشاهده ی سوسک ریشه پسته:

اواسط صبح بین ساعت 8تا 9 می باشد واین سوسک ها در این زمان فعالیت بیشتری دارند.

آفاتی که در درجه ی دوم اهمیت قرارداشته وبرای مبارزه ی با آنها به سم پاشی ختصاصی نیاز نداشته وهنگام مبارزه با سایر آفات کنترل می گردندبه شرح زیرند:

شپشک واوی پسته ، شپشک تنه ی درختان پسته،سوسک ریشه پسته وکنه های پسته .

 

 

مطالب مرتبط

پودینگ پسته

پودینگ پسته

دسر پودینگ پسته از دسرهایی است که برای مجالس خاص شما بهترین گزینه است.

این دسر کاملا طبیعی است و بدون هیچ گونه مواد مصنوعی و رنگ خوراکی میباشد و با رنگ و طعم طبیعی پسته اماده میشود.

کودهای دامی

کودهای دامی

دستورالعمل پوساندن کودهای دامی(گاوی و گوسفندی)

شرایط محل و چگونگی قرار دادن پشته های کود دامی برای پوساندن کود(تولید کمپوست)

محل مورد نظر باید دارای شیب 2تا4 درصد به سمت استخر(مکان جمع آوری زه آب)باشد.
خاک منطقه مورد نظر باید متراکم (کوبیده شده ویا از جنس بتون)و غیر قابل نفوذ باشد وروی سطح خاک باید با لایه ای از سنگریزه با قطر کم پوشانده شود.
ایجادخاکریز در اطراف پشته ها در کنترل زه آبورودی و خروجی موثر است.
روش قرار دادن مواد اولیه به صورت پشته هایی با ارتفاع 1/2تا 1/8 مترو عرض3تا4متر است.
طول پشته ها بستگی به فضای موجود دارد
پشته ها به صورت منظم توسط زیرورو میشوند.
اندازه گیری دمای توده کمپوست باید به صورت روزانه انجام شود.
پس از یک تا دو روز از شروع فرایند دمای توده باید بیشتر از 48 درجه سانتیگراد باشد و به مدت چندین هفته در این دما باقی بماند.پس از این نرحله دما به 40 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

قاووت گل گاو زبان

قاووت گل گاو زبان

قاووت گل گاو زبان یک شیرینی و معجون دارویی است .این قاووت دارای طبیعت گرم می باشد و از بارزترین خواص آن آرامبخش و نشاط آور بودن آن است .گل گاو زبان سرشار از آنتی اکسیدان ،ویتامینهای B، ویتامین C ،منیزیم ،کلسیم ،آهن و پتاسیم میباشد. به دلیل داشتن منیزیم از سرطان پیشگیری میکند. مواد […]

قاووت ساده

قاووت ساده  قهوه ای رنگ است که از بو دادن مخلوط چند بذر گیاهی و گیاهان دارویی به همراه شکر آسیاب و پودر کرده به دست می آید .قاووت ساده معجونی مقوی است. طبیعت قاووت گرم و آرام‌بخش است و بیشتر از آن به عنوان یک میان‌وعده  پر انرژی استفاده می‌شود. مواد تشکیل دهنده قاووت […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *