ویروس یاقارچ پسته

بیماری مایکو پلاسما:

این بیماری ویروسی که درباغ پسته دیده میشود،یک نوع ویروس یاقارچ پسته است.معمولا درختان کوتاه قد یا پاجوش ها را مبتلا می کند.این بیماری فقط رشد درخت راکند می کندولی قادر به خشک کردن درخت نیست .سم یا قارچ کش در این بیماری در این بیماری تاثیری ندارد.تنها راه مبارزه،کنترل آن هنگام مشاهده ی اولین شاخه ی بیمار است.اگر امکان بریدن شاخه و پاجوش وجود دارد باید به صورت اصولی از درخت جدا شود و همان لحظه سوزانده شود.اگر امکان بریدن وجودندارد،استفاده از مواد نفتی مفید است.برگ ها به وسیله مواد نفتی خشک می شوند ولی درخت آسیبی نمی بیند و بعد از چند روز برگ تازه و عاری از ویروس سبز خواهد شد.باید توجه داشت وسایلی که برای برش شاخه های بیمار استفاده شده،قبل از استفاده برای درختان سالم،کاملا ضدعفونی و در صورت امکان حرارت داده شود.

ویروس یاقارچ پسته

خریدآنلاین پسته ،خرید آنلاین مغز پسته :

ویروس یاقارچ پسته:

خرید آنلاین پسته صادراتی، خرید آنلاین پسته لوکس، خرید آنلاین پسته ارزان رفسنجان، خرید آنلاین مغز پسته رفسنجان،پسته آجیلی  خرید عمده پسته، خرید آنلاین مغز سبز پسته، برای خرید آنلاین پسته از وب سایت پسته دات کام به قسمت فروشگاه و برای خرید آنلاین مغز سبز پسته اینجا راکلیک کنید .

قارچ فتیله نارنجی :

این ویروس یاقارچ پسته به شکل نقطه به نقطه روی شاخه ها ی درخت پسته مخصوصا درختانی که به عللی ضعیف مانده و یا دچار سرمازدگی شده باشند،ظاهر می شود و خیلی سریع تکثیر می شود و در نزدیکترین زمان یعنی حدود 3 روز کل شاخه آلوده پر می شود ولی راه درمان آسانی دارد.

  • با دیدن اولین نشانه ،آن را خراشیده و محل آلوده با کلر ومس کاملا ضدعفونی کنید.
  • با بریدن چند شاخه که آسیبی هم متوجه درخت نکند،درخت را تحریک کنید.
  • برعکس قارچ گموز ،فورابه درخت کود ازته و آب فراوان بدهید.

چند روز بعد بیماری کاملا بهبود خواهد یافت .

ویروس یاقارچ پسته

مطالب مرتبط

پودینگ پسته

پودینگ پسته

دسر پودینگ پسته از دسرهایی است که برای مجالس خاص شما بهترین گزینه است.

این دسر کاملا طبیعی است و بدون هیچ گونه مواد مصنوعی و رنگ خوراکی میباشد و با رنگ و طعم طبیعی پسته اماده میشود.

کودهای دامی

کودهای دامی

دستورالعمل پوساندن کودهای دامی(گاوی و گوسفندی)

شرایط محل و چگونگی قرار دادن پشته های کود دامی برای پوساندن کود(تولید کمپوست)

محل مورد نظر باید دارای شیب 2تا4 درصد به سمت استخر(مکان جمع آوری زه آب)باشد.
خاک منطقه مورد نظر باید متراکم (کوبیده شده ویا از جنس بتون)و غیر قابل نفوذ باشد وروی سطح خاک باید با لایه ای از سنگریزه با قطر کم پوشانده شود.
ایجادخاکریز در اطراف پشته ها در کنترل زه آبورودی و خروجی موثر است.
روش قرار دادن مواد اولیه به صورت پشته هایی با ارتفاع 1/2تا 1/8 مترو عرض3تا4متر است.
طول پشته ها بستگی به فضای موجود دارد
پشته ها به صورت منظم توسط زیرورو میشوند.
اندازه گیری دمای توده کمپوست باید به صورت روزانه انجام شود.
پس از یک تا دو روز از شروع فرایند دمای توده باید بیشتر از 48 درجه سانتیگراد باشد و به مدت چندین هفته در این دما باقی بماند.پس از این نرحله دما به 40 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

قاووت گل گاو زبان

قاووت گل گاو زبان

قاووت گل گاو زبان یک شیرینی و معجون دارویی است .این قاووت دارای طبیعت گرم می باشد و از بارزترین خواص آن آرامبخش و نشاط آور بودن آن است .گل گاو زبان سرشار از آنتی اکسیدان ،ویتامینهای B، ویتامین C ،منیزیم ،کلسیم ،آهن و پتاسیم میباشد. به دلیل داشتن منیزیم از سرطان پیشگیری میکند. مواد […]

قاووت ساده

قاووت ساده  قهوه ای رنگ است که از بو دادن مخلوط چند بذر گیاهی و گیاهان دارویی به همراه شکر آسیاب و پودر کرده به دست می آید .قاووت ساده معجونی مقوی است. طبیعت قاووت گرم و آرام‌بخش است و بیشتر از آن به عنوان یک میان‌وعده  پر انرژی استفاده می‌شود. مواد تشکیل دهنده قاووت […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *