ویروس یاقارچ پسته

بیماری مایکو پلاسما:

این بیماری ویروسی که درباغ پسته دیده میشود،یک نوع ویروس یاقارچ پسته است.معمولا درختان کوتاه قد یا پاجوش ها را مبتلا می کند.این بیماری فقط رشد درخت راکند می کندولی قادر به خشک کردن درخت نیست .سم یا قارچ کش در این بیماری در این بیماری تاثیری ندارد.تنها راه مبارزه،کنترل آن هنگام مشاهده ی اولین شاخه ی بیمار است.اگر امکان بریدن شاخه و پاجوش وجود دارد باید به صورت اصولی از درخت جدا شود و همان لحظه سوزانده شود.اگر امکان بریدن وجودندارد،استفاده از مواد نفتی مفید است.برگ ها به وسیله مواد نفتی خشک می شوند ولی درخت آسیبی نمی بیند و بعد از چند روز برگ تازه و عاری از ویروس سبز خواهد شد.باید توجه داشت وسایلی که برای برش شاخه های بیمار استفاده شده،قبل از استفاده برای درختان سالم،کاملا ضدعفونی و در صورت امکان حرارت داده شود.

ویروس یاقارچ پسته

خریدآنلاین پسته ،خرید آنلاین مغز پسته :

ویروس یاقارچ پسته:

خرید آنلاین پسته صادراتی، خرید آنلاین پسته لوکس، خرید آنلاین پسته ارزان رفسنجان، خرید آنلاین مغز پسته رفسنجان،پسته آجیلی  خرید عمده پسته، خرید آنلاین مغز سبز پسته، برای خرید آنلاین پسته از وب سایت پسته دات کام به قسمت فروشگاه و برای خرید آنلاین مغز سبز پسته اینجا راکلیک کنید .

قارچ فتیله نارنجی :

این ویروس یاقارچ پسته به شکل نقطه به نقطه روی شاخه ها ی درخت پسته مخصوصا درختانی که به عللی ضعیف مانده و یا دچار سرمازدگی شده باشند،ظاهر می شود و خیلی سریع تکثیر می شود و در نزدیکترین زمان یعنی حدود 3 روز کل شاخه آلوده پر می شود ولی راه درمان آسانی دارد.

  • با دیدن اولین نشانه ،آن را خراشیده و محل آلوده با کلر ومس کاملا ضدعفونی کنید.
  • با بریدن چند شاخه که آسیبی هم متوجه درخت نکند،درخت را تحریک کنید.
  • برعکس قارچ گموز ،فورابه درخت کود ازته و آب فراوان بدهید.

چند روز بعد بیماری کاملا بهبود خواهد یافت .

ویروس یاقارچ پسته

مطالب مرتبط

خسارت آبدزک به پسته

آبدزدک آفت پسته : خسارت آبدزک به پسته: آبدزدک زمستان را بصورت حشره کامل و یا سنین پورگی در داخل خاک به سر می برد. در اواسط بهار شروع به فعالیت می کند. در طول بهار و تابستان حشرات نر و ماده در زیر خاک جفتگیری می کنند. ماده ها با ایجاد دالان های عمیق، […]

سرما

سرمازدگی باغات پسته

سرمازدگی در باغات پسته

سرمازدگی در باغات پسته و خسارت سرمازدگی دیررس بهاره

در مناطقی که سرمای بهاره در اکثر سالها موجب از بین رفتن یا صدمه زدن به محصول درختان میوه میشود،

باغداران به طریق مختلف برای کم کردن اثر سرما یا جلوگیری از خسارت وارده تلاش میکنند.

این مسئله بخصوص در مناطق کشت درختان میوه زود گل مانند بادام و زردآلو  از اهمیت خاصی برخوردار است.

بطوری که در اکثر سالها میلیون ها تومان خسارت به باغداران این مناطق وارد میشود.

به قدری این مسئله مهم است که بروز یا عدیم بروز سرما در قیمت بین المللی

این قبیل محصولات بخصوص بادام و زرد آلو اثر میگذارد

در سال 1376 ،50 درصد از محصول پسته در اثر سرما از بین رفت.

شیرینی زنو دالست (پسته)

شیرینی زنو دالست (پسته)

برای تهیه شیرینی زنو دالست (پسته) ابتدا نشاسته ذرت در مقداری شیر حل می کنیم و بعد به کل شیر اضافش می می کنیم ،روی حرارت ملایم قرار داده و هم می زنیم تا به غلظت مناسب برسه ((یک چیزی شبیه فرنی بشه البته یک کم غلیظ تر ))در اینجا دو قاشق گلاب آن اضافه می کنیم  وزیرشو خاموش می کنیم سپس خامه را اضافه و هم می زنیم ،آنقدر هم می زنیم تا مخلوط کاملا یک دستی شود .برای اضافه کردن خامه از روش بن ماری استفاده کنید بهتر است چون هنگام اضافه کردن خامه سردبه مواد داغ ممکنه گلوله گلوله بشه و باز کردنش سخت باشه 

تنظیم کننده رشد گیاه (پسته):

تنظیم کننده گیاه (پسته)

هورمون هاباآنزیم هاوتیامین هاوDNAدراین خاصیت مشترکندکه باغلظت بسیارکم یاناچیزباعث ایجاداثرات فیزیولوژیکی عمیق میشوند.اصولا واژه ی هورمون باید به ترکیباتی محدود شود که به طور طبیعی در درون موجود زنده ساخته می شود؛لذادرتعریف هورمون گیاهی می توان گفت مواد آلی است که مواد غذایی نبوده و توسط گیاهان تولید می شود ودر غلظت های کم فرآیند فیزیولوژیکی را تنظیم می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *